Yılmaz: “Silivrili hemşehrilerime mutlu yıllar diliyorum.”

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, yayınladığı mesajında Silivrili hemşehrilerinin yeni yılını kutladı.

Yılmaz: “Silivrili hemşehrilerime mutlu yıllar diliyorum.”
  • Güncel / Manşet
  • 31 Aralık 2019 11:27 | Güncellenme: 31 Aralık 2019 12:32
  • A+
    A-
Reklam
Bu Haberi Paylaş:

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, yeni yıl nedeniyle bir mesaj yayınladı. 2020 yılında büyük hizmet atılımları olacağına işaret eden
Volkan Yılmaz, mesajında şunları söyledi:

“Değerli Silivrili hemşehrilerim,
Yeni bir yıla merhaba demenin heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. 2019 yılı Silivri’mizde yeni başlangıçlara vesile olurken, önümüzdeki yılların bu anlamda güzel gelişmeleri beraberinde getireceğini de ifade etmek isterim. Her şeyden önce millet olarak huzur dolu bir yıl geçirmeyi Cenabı Allah’tan diliyorum. İnsanca yaşamak, konforlu ve mutlu bir yaşam sürmek hepimizin hakkı. Göreve başladığımız 8 Nisan 2019 tarihinden bugüne kadar geçen sürede, ilçemizin geleceği için çok önemli girişimlerde bulunduk ve vatandaşlarımızın yaşantılarını olumsuz etkileyen sorunların çözümü için gerekli çalışmaları başlattık. Her alanda Silivri’yi marka kent yapmak amacıyla ilk adımlarımızı attık. Kısa sürede hayata geçirdiğimiz projeler ile Silivri’ye yeni bir soluk getirdik.
Yaptığımız birçok çalışmadan bazılarını sizlerle paylaşmak gerekirse; üretken ve sosyal belediyeciliğin olmazsa olmazı diyerek, belediyemizin mali yapısını düzeltmek için kaynakları doğru kullanmak adına tasarruf politikamızı uygulamaya koyduk. 1 kuruşun dahi hesabının verilmesi gerektiğinden hareket ederek; şeffaf, denetlenebilir ve adaletli bir hizmet anlayışı için gerekli alt yapımızı oluşturduk. Müteahhit firma tarafından yıllık 18 milyon TL’ye yapılan çöp toplama işini belediyemiz bünyesine alarak kendimiz toplamaya başladık. Böylelikle aylık 1 milyon 200 bin TL’nin kasamızda kalmasını sağladık. 2020 yılında ise 15 milyon TL tasarruf hedefliyoruz. Diğer yandan, çeşitli sebeplerden dolayı bir türlü yapılamayan tarihi Mimar Sinan Köprüsü ile tarihi Vakkas Köprüsü’nün restorasyon sürecini başlattık. Boşnak Bahçe Mevkii’nde yaptığımız yeni düzenlemeyle, ailelerin keyifle vakit geçireceği bir alanı kazandırdık. Birçok mahallemizde çocuk oyun parkı tamamlanırken, diğer mahallelerimizdeki parkların yapımını programa aldık. Yoğurt, karpuz, kavun, bamya, domates, lavanta ve börek gibi ilçemizin kültürel ve doğal zenginliğini gösteren ürünlerimizin festivallerini düzenleyerek Silivri’nin tanıtımını yaptık, yerli turistleri misafir ederek yerel ekonomiye katkı sağladık. Kurban ve Ramazan bayramlarımızda, hiçbir ayrım yapmaksızın çocuklarımıza 40 bin parça bayramlık kıyafet dağıttık. İlkokul 1.sınıfa başlayan yavrularımızın da okul çantalarını hediye ettik. Engelli bireylerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere bir TIR dolusu medikal malzemeyi hazırlayarak dağıtımına başladık. Silivri Gıda Bankası’ndan, ihtiyaç sahibi 3 bin haneye her ay düzenli olarak erzak ulaştırıyoruz. Sokak İyileştirme Projemiz kapsamında Boğluca Deresi sahil noktasında cephe renklendirme çalışması yaparak bölgeye renk getirdik. Köprü restorasyonu nedeniyle yaya trafiğine kapalı olan Kısa Köprü’nün hemen yanına Mobil Yaya Köprüsü yaparak vatandaşlarımızın kullanımına açtık.
Üretici ile tüketiciyi doğrudan buluşturan Köy Pazarı projemizi hayata geçirdik. Çiftçilerimize bedelsiz vermek üzere 300 dönüm araziye arpa tohumu ektik. Yine çiftçilerimizin çuval maliyetine ortak olarak 20 bin çuval desteğinde bulunduk. Sanayicilerimizin elektrik sorununu ortadan kaldıracak trafo merkezlerinin yapımı için öncü olduk. Kültür sanat faaliyetlerimiz çerçevesinde, merkeze uzak köylerimizde yaşayan kadınlarımızın ilk kez tiyatro seyretmelerini sağladık. Kentsel Dönüşüp Strateji Belgesi’nin hazırlanması için saha çalışmalarımız devam ediyor. Eğitimden sanata, spordan sağlığa, kültürden turizme, sanayiden ulaşıma kadar, daha birçok alanda Silivri’mizi özlediği hizmetlere kavuşturmaya kararlıyız. Gönül bağı ile bağlandığımız Silivri için hayata geçirdiğimiz hizmetleri 2020 yılında büyük atılımlarla devam ettireceğiz. Halkımızın daha güzel bir Silivri’de yaşamaları için verdiğimiz çabaların çok daha fazlasını yeni yılda da göstereceğiz. Vatandaşlarımızın bizlerden büyük beklentileri olduğunun farkındayız. Bu beklentileri karşılamak adına tüm ekibimle şeffaf, adil ve bütüncül bir hizmet anlayışı içerisinde var gücümüzle çalışacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. İnanıyoruz ki biz çalıştığımız müddetçe Silivri güzelleşecek ve hak ettiği yere gelecek. Bu duygularla, 2020 yılının tüm dünyaya barış, kardeşlik ve huzur getirmesini temenni ediyor, tüm Silivrili hemşehrilerime mutlu yıllar diliyorum.”

Reklam

Bu Haberi Paylaş:
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ