Güraslan sonunda isyan etti.

Silivrispor’un sahibinin Silivri halkı olduğunu söyleyen Silivrispor Kulübü Başkanı Taylan Güraslan, “Onun için esnafıyla, sanayiciyle, halkıyla herkes kulübe sahip çıkmalı.” dedi.

Güraslan sonunda isyan etti.
  • Manşet / Spor
  • 14 Şubat 2020 23:43 | Güncellenme: 15 Şubat 2020 10:03
  • A+
    A-
Reklam
Bu Haberi Paylaş:

Silivrispor Kulübü Başkanı Taylan Güraslan, 14 Şubat günü basın toplantısı düzenledi.

Silivrispor’a yeterince sahip çıkılmadığına dikkat çeken Kulüp Başkanı Taylan Güraslan, “Baktığımız zaman Türkiye sanayisinin ihracat olarak %4’ünü Silivri karşılıyor. Silivri’de müthiş bir sanayi var ama herkes Silivrispor’a karşı ben karışmayayım, ben görmeyeyim, ben dokunmayayım oynuyor” dedi.
Güraslan “Bu kulübün sahibi Silivri halkı. Onun için esnafıyla, sanayiciyle, halkıyla herkes kulübe sahip çıkmalı” dedi.

Güraslan,konuşmasında “Sporun siyaseti, o partisi, bu partisi yoktur. Sporun oralısı buralısı olmaz. Ülkenin durumunu görüyorsunuz, herkesi Silivrispor çatısı altında toplamamız lazım. Ben Silivrispor’a fayda sağlayacak herkesle görüşeceğim. Hangi partiden olduğu, ne yaptığı, ne ettiği beni ilgilendirmez. Kim ki Silivrispor’a destek verecekse herkesin kapısını çalmaya devam edeceğim.” dedi.

REKLAM ALANI

Güraslan “Bu hafta beni esnaflarımızdan isim vereceğim Dürüm Time aradı, “Başkanım ben primlere küçük de olsa bir destek vermek istiyorum” dedi. Niye bunu herkes yapmıyor? Bu bizim takımımız değil mi? Biz gideceğiz, başka bir yönetim gelecek devam edecek ama halk, sanayi, esnaf sahip çıkmadıktan sonra buraya kim gelirse gelsin onun işi her zaman zor olur.” dedi.

Güraslan “Bizim şu anda alt yapımızda ve spor okullarında voleybol, basketbol, satranç hepsini birleştirdiğimizde tam 700 çocuk bünyemizde spor yapıyor. Geçen gün mecliste kötü alışkanlıklarla ilgili bir konuşma yapıldı. Bu çocukları spor olmazsa kötü alışkanlıklardan nasıl koruyacaksınız? Silivrispor’a verilmeyen destek Silivri’nin çocuklarına verilmiyordur, bizim şahsımıza değil! Bunu herkes çok iyi bilecek.” şeklinde konuştu.

Güraslan basın toplantısında kulübe destek sağlamak amacıyla düzenlenen Dostluk ve Dayanışma Yemeğinin de planladıkları gibi sonuçlanmadığını söyledi.

Ben 22 yıldır çarşıda esnaflık yapıyorum, keza yönetimimde uzun yıllardır esnaflıkla uğraşıyor. Silivri kasaba havasında bir yer. Hal böyle olunca kulaklarına sürekli söylentiler, rahatsızlık verici konular geldiğini ifade eden Silivrispor Kulübü Başkanı Taylan Güraslan, sözü geçen konularla ilgili bilgilendirmede bulundu.

Güraslan “Biliyorsunuz sezon başında belediyemizin düzenlemiş olduğu bir yemek vardı. Bu yemekte bir planlama yapıldı. Ama her şeyden önce şunu söylemek istiyorum; biz bu yola ‘bütün giderlerimizi belediye karşılasın, bütün parayı belediye versin, bizde koltuğumuzda rahat rahat oturup kulübü yönetelim’ diye çıkmadık. Zaten belediyemizden böyle bir söz de almadık. Ama sezon başı güzel bir planlamaya gidildi. Bin kişiden bin TL’den 1 milyonluk bir yemek yapalım dedik. Bunun 200 tanesini yönetim olarak biz üstlendik, 800 tanesini de belediyemiz üstlendi. Bu 200 bileti sattık. Sattıktan sonra belediyemize gittik, 100 tane daha bilet aldık ve bunun 50 tanesini daha sattık. Buradan yaklaşık yemek geliri olarak 203 bin 770 TL’lik bir gelir elde ettik. Burada alamadıklarımız oldu, borcunu sildiklerimiz oldu. Ödeyemeyenler de oldu ama netice itibariyle yemek bileti olarak 203 bin liralık gelir elde ettik. Fakat belediyeden almamız gereken 700 bin liradan sadece 150 bin TL alabildik. Yani şu ana kadar belediyeden nakdi yardım olarak 150 bin TL aldık. Bu bir suçlama anlamında değil biletler satılamadı.” dedi.

Silivrispor Kulübü Başkanı Taylan Güraslan, açıklamasının devamında “Sürekli ‘Ne aldınız?’, ‘Ne para geldi yemekten?’, ‘Ya 1 milyon para aldınız kulüp niye kampa gidemedi?’ tarzında sorular geliyor. Bu sorular nedeniyle açıklama ihtiyacı doğdu. Biz bu parayla kulübün geçmişe dönük borçlarını öderiz, en azından kendi koyduğumuz parayla da transferleri gerçekleştiririz diye plan yaptık ama tabi bu sıkıntıdan dolayı olmadı. Bahsettiğim gibi kulübün kasasına spor toto ve TFF’den 517 bin TL girdi ve Nisan sonuna kadar da iddiadan icradaki dosyalardan dolayı para alamayacağız.” dedi.

Basın toplantısının ardından Silivrispor Kulüp Başkanı Taylan Güraslan toplantıya katılan basın mensuplarına Silivrispor Rozetlerini takarak teşekkürlerini sundu.

Bu Haberi Paylaş:
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ