Silivri’de Marmara Denizi Günü’nde Deniz Kirliliğine Dikkat Çekildi.

Silivri Belediyesi, Marmara Denizi Günü kapsamında düzenlediği etkinlikte deniz kirliliğine dikkat çekildi.

Silivri’de Marmara Denizi Günü’nde Deniz Kirliliğine Dikkat Çekildi.
Reklam
Bu Haberi Paylaş:

Silivri Belediyesi, Marmara Denizi Günü kapsamında düzenlediği etkinlikte deniz kirliliğine dikkat çekildi. Etkinlikte dalgıçlar denizden çıkardıkları atıklarla kirliliğin boyutlarını gözler önüne serdi.
Denizden araba lastiği, sandalye, teneke kutular, kasalar, hortumlar ve şişeler gibi çeşitli atıklar çıkarıldı.

Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, denizden çıkarılan atıklarla ilgili yaptığı konuşmada, “Topraklarımız kadar değerli bir denizimiz var. Bunları gördükten sonra inanın içim acıyor. Lütfen denizlerimizi koruyalım, denizlerimize sahip çıkalım. Bu farkındalığı hepimiz yaratmalıyız” diyerek halkı deniz temizliği konusunda duyarlı olmaya çağırdı.

Bilinçlendirme Çalışmaları Sürecek
Silivri Belediyesi olarak Marmara Denizi’nin korunması ve temiz tutulması için vatandaşları bilinçlendirme çalışmalarına devam edeceklerini belirten Balcıoğlu, “Denizlerimizi korumak, geleceğimize sahip çıkmak demektir. Bu bilinçle hareket ederek, çocuklarımıza ve gençlerimize temiz bir çevre bırakmak için çalışmalıyız” dedi.

Reklam

Vatandaşın Mizahi Tepkisi
Etkinlikte bir vatandaş, denizden çıkarılan sandalyeyi ve diğer atıkları mizahi bir dille eleştirerek, “Sandalyeye balıkları oturtmak için atmışlar, araba tekerleğini attılar ki arabayı da atacaklar. Bütün suç balıkların ki böyle kirli bir denizde yüzdükleri için” diyerek denizlerin kirletilmesine dikkat çekti.
Etkinliğe katılan dalgıçlardan Esra Güçyeter ise, “Denizin dibini çok kirletmişiz, çok kötüydü. Balçıktı tamamen, simsiyah. Böyle bir manzarayla karşılaşmadım, çok üzgünüm. Umarım bundan ders çıkartırlar ve temiz tutmaya çalışırlar” diyerek denizin durumunu dile getirdi.

Bu Haberi Paylaş:
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ