İstanbul’un Ağustos ayı zam şampiyonu sigara

İstanbul’un Ağustos ayı zam şampiyonu sigara
Reklam
Bu Haberi Paylaş:

İstanbul Ticaret Odası (İTO), piyasaların şeffaflığını sağlamak ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla, ağustos ayında İstanbul’da perakende fiyatı en fazla artan ve azalan ürünleri, fiyatları ve değişim oranlarıyla birlikte açıkladı.

İTO’nun İstanbul Ücretliler Geçinme İndeksi’nde yer alan 242 ürünün 73’ünün perakende fiyatı artarken, 34 ürünün fiyatı düştü, 135 ürünün fiyatı ise değişmedi.

SİGARA FİYATLARI YÜZDE 20 ARTTI

Ağustos ayında kısa ve uzun filtreli sigara fiyatları yüzde 20 arttı.
Ağustos ayında Gıda Harcamaları grubu Tütün, Alkollü ve Alkosüz İçecekler alt grubunda yer alan Uzun ve Kısa Filtreli Sigaralar yüzde 27,27 ile fiyatı en fazla artış gösteren ürünler oldu.

Reklam

İstanbul’un Ağustos ayı zam şampiyonu sigara

Fiyatında artış yaşanan diğer ürünler; yüzde 20 ile aynı grupta yer alan yabancı sigaralar, yüzde 15,98 ile konut harcamaları grubunda ısınma bedeli, yüzde 9,57 ile gıda harcamaları grubunda domates, yüzde 7,83 ile kültür eğitim ve eğlence grubunda otel oda konaklama ücreti ve yüzde 7,17 ile gıda harcamaları grubunda kıvırcık salata oldu.

AĞUSYOS AYINDA ERİK YÜZDE 26,16 UCUZLADI

2019 Ağustos ayında gıda harcamaları yaş kuru sebze ve meyve grubunda yer alan erik yüzde 26,16 gerileme göstererek, fiyatı en fazla azalan ürün oldu.
Fiyatında azalış izlenen diğer ürünler aynı gruptan; yüzde 24,10 ile sivri biber, yüzde 23,84 ile kavun, yüzde 14,79 ile soğan, yüzde 14,48 ile karpuz ve yüzde 13,60 ile yaş üzüm oldu.

Bu Haberi Paylaş:
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ