iPhone 11 Pro, tek bir parçayla iPhone 11 Pro Max’e dönüştü

Çinli YouTuber, iPhone 11 Pro’da bulunan bu direncin yerine, iPhone 11 Pro Max’ten çıkardığı direnci yerleştirdi ve iOS yazılımını iPhone 11 Pro Max modelinde çalıştığına ikna etti.

iPhone 11 Pro, tek bir parçayla iPhone 11 Pro Max’e dönüştü
Reklam
Bu Haberi Paylaş:

Apple, geçtiğimiz haftalarda iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerini tanıtarak dikkatleri üzerine çekmişti. Özellikle iPhone 11 Pro ve Pro Max modelleri arasında, batarya ve ekran boyutu dışında neredeyse pek bir fark bulunmuyor.

Bir YouTuber, iPhone 11 Pro ve Pro Max modellerinin içini açarak, yalnızca tek bir parçanın farklı olduğunu tespit etti. Düz mantıkla bakacak olursak; iPhone 11 Pro Max’in içindeki bu parçanın iPhone 11 Pro’ya takılması, telefonu otomatik olarak iPhone 11 Pro Max’e dönüştürecekti.

iphone 11

Reklam

İKİ MODELDE TEK FARKLI OLAN PARÇA DİRENÇ

iPhone 11 Pro ve Pro Max modellerinde kullanılan ana kart, RAM ve işlemci gibi parçaların hepsi birebir aynı. Apple, bu iki telefon modelini birbirinden ayırmak için ise tek bir direnç kullanıyor. İşlemcinin hemen yanında bulunan bu direncin görevi ise, iOS yazılımına hangi iPhone modelinde çalıştığını anlatmak.

iPHONE 11 PRO, iPHONE 11 PRO MAX’E DÖNÜŞTÜ

Çinli YouTuber, iPhone 11 Pro’da bulunan bu direncin yerine, iPhone 11 Pro Max’ten çıkardığı direnci yerleştirdi ve iOS yazılımını iPhone 11 Pro Max modelinde çalıştığına ikna etti. Bu sayede telefon, iPhone 11 Pro Max modeli gibi davranmaya başladı.

iPhone 11 Pro, tek bir parçayla iPhone 11 Pro Max'e dönüştü

Çinli YouTuber bu yöntem sayesinde, batarya ve ekran boyutu farklılıklarını saymazsak, iPhone 11 Pro’yu iPhone 11 Pro Max gibi kullanmaya başladı.

Bu Haberi Paylaş:
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ