İmamoğlu Silivri’de incelemelerde bulundu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 14’ncü ilçe belediyesi ziyaretini Silivri’ye yaptı.

İmamoğlu Silivri’de incelemelerde bulundu.
  • Güncel / Manşet
  • 20 Aralık 2019 14:14 | Güncellenme: 20 Aralık 2019 14:24
  • A+
    A-
Reklam
Bu Haberi Paylaş:

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ı ziyaret etti. Silivri ile 14’ncü ilçe belediyesi ziyaretini gerçekleştiren İmamoğlu’na İBB üst yönetimi tam kadro eşlik etti.

Silivri’nin kırsalı en geniş olan ilçelerinden bir tanesi olduğunu belirten İmamoğlu, “Dolayısıyla o boyutuyla ele alacağımız konularımız var. Başkan’ımıza teşekkür ederiz. Şu kalan ilçelerimizi 15-20 gün içerisinde bitirmeyi hedefliyoruz. Ocak ayının sonuna kalmasın istiyoruz. İnşallah o süreci tamamlayıp artık, ortak çalışma kültürünü şehrin her ilçesinde yaygın hale getirme çabasında olacağız. Bugün dolu dolu Silivri olsun istiyoruz” diye konuştu.

Yılmaz ise ziyaretle ilgili düşüncelerini, “İBB Başkanı’mızı ve değerli ekibini Silivri’mizde ağırlamaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Silivri’deki hoşgörü ikliminin, Silivri’deki yerleşik demokrasi kültürünün buradaki çalışma ortamında başrol oynayacağını ben biliyorum ve buna inanıyorum. Önümüzdeki süreçte de Silivri’nin potansiyellerinin, İstanbul’un marka bir şehir olma yolundaki mücadelesinde katkı sunacağına inanıyorum. Silivri’ye güveniyorum. Bu nokta da Silivri’nin problemlerini konuşma adına da buraya ekibinizle geldiğiniz için de sizlere ayrı ayrı hepinize teşekkür etmek istiyorum” sözleriyle dile getirdi.

Reklam

Konuşmaların ardından, Silivri’nin sorunlarının ele alındığı sunumun yapılacağı salona geçildi. Sunumda, İmamoğlu ile birlikte İBB üst yönetimi de hazır bulundu. Volkan Yılmaz ve beraberindeki ilçe belediye yöneticileri, İBB heyetine sunum yaptı.
Sunumun ardından, İmamoğlu, “Silivri’yi konuştuk. Oldukça verimli bir sunum aldık Başkan’ımızdan. Silivri’nin bütün analizini çok iyi bir şekilde önümüze servis etti. İBB ile denizin temizliğinden plajlarına, Silivri’nin stadından parklarına, E-5’teki geçiş problemlerine varıncaya kadar bütün düşüncelerini paylaştı. Ortak projelerimiz var. Kendi düşündükleri var. Köy kalkınmaları konusunda ortak konuları konuştuk. Çok verimli bir 2,5 saat geçirdik. Arkadaşlarımız bu diyalogu sürdürecekler. 2020’de çok seri bir Silivri hizmet planını ön görüyorum. Planlı bir süreç yönetmek istiyoruz” dedi.

İmamoğlu ve Yılmaz, daha sonra beraberlerindeki heyet ile birlikte Silivri’de saha incelemelerinde bulundu.
İmamoğlu ve Yılmaz, önce İBB Müjdat Gürsu Spor Tesisleri’ni inceledi. İkili, daha sonra sırasıyla İBB’nin “Yuvam İstanbul” projesi kapsamında Silivri’de inşa ettirdiği kreş binasında, Silivri Kız Anadolu İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi’nde ve Silivri Cemevi’nde incelemelerde bulundu.

Bu Haberi Paylaş:
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ