Silivri CHP’li Meclis Üyeleri Ağustos Meclisinde 7 önerge verdi.

CHP’li Silivri meclis üyeleri Ağustos Ayı meclis toplantısında 7 öenrge verdi. Silivrispor ile alakalı önergenin ise meclis gündemine alınmasını ve tartışılmasını istedi.

Silivri CHP’li Meclis Üyeleri Ağustos Meclisinde 7 önerge verdi.
Reklam
Bu Haberi Paylaş:

CHP’li Silivri meclis üyeleri Ağustos Ayı meclis toplantısında 7 öenrge verdi. Silivrispor ile alakalı önergenin ise meclis gündemine alınmasını ve tartışılmasını istedi.

İşte CHP Silivri meclis üyelerinin önergeleri:

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ KİTAPÇIK HALİNDE YENİ EVLİNEN ÇİFTLERE VERİLSİN
Son günlerde ulusal alanda kamuoyumuzun adını sıkça duyduğu Türkiye’nin ilk imzacısı olduğu ve kadına yönelik şiddet, aile içi şiddet, toplumsal cinsiyete dayalı şiddet ve kadın kavramlarını tanımlandığı ve İstanbul Sözleşmesi olarak bilinen, “Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi” ile ilgili olarak uluslararası hukukta kadına yönelik şiddet ve ev içi şiddet konusunda bağlayıcılığa ve yaptırım gücüne sahip ilk sözleşme olması bakımından ayrı bir öneme sahip ve kadınların yaşam güvencelerinden birisi olan İstanbul Sözleşmesi’nin belediyemiz aracılığı ile “İstanbul Sözleşmesi Nedir? Neden Devam Etmelidir” başlıkları altında kitapçık haline getirilerek yeni evlenen çiftlerimize nikah cüzdanları ile birlikte verilmesini öneriyoruz.

PARK VE BAHÇE BAKIMLARINDA AKSAKLIKLAR
Yaz ayların gelmesi sebebi ile ilçemiz genelinde park ve bahçe bakımlarında, ot biçme ve park bahçelerin bakım işlemlerinde aksaklıklar yaşandığı vatandaşlarımız tarafından grubumuza iletilmiştir.

Yaşanan aksaklık personel yetersizliğinde mi kaynaklanmaktadır?
İlçemiz genelinde ot biçim çalışmaları kaç personel ve araç ile yürütülmektedir?
Yaz çalışmaları kapsamında ilçemizde hangi bölgelere ne kadar ot ilacı atılmıştır?
Yaz dönemi için Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından “Silivri Genelinde Muhtelif Park, Yeşil Alan Ve Ağaçlandırma Alanlarında Kısmi Zamanlı Ot Ve Çim Biçimi” ihalesi yapılmışımdır? Yapıldı ise kaç paraya ihale edilmiştir?

Yukarıda belirttiğimiz soruların cevaplarının tarafımıza yazılı olarak verilmek üzere önergemizin Başkanlık Makamına havale edilmesini saygılarımızla arz ederiz.

DEPREM VE KENTSEL DÖNÜŞÜM KOMİSYONUN AKIBETİNİ NEDİR?
İlçemiz genelinde önemli bir doğal tehdit olarak gördüğümüz deprem ile ilgili çalışmaların belediyemizce daha etkin, koordineli ve toplumsal mutabakatı güçlendirecek şekilde yürütülmesi adına belediyemiz bünyesinde daha önce verdiğimiz “Deprem ve Kentsel Dönüşüm Komisyonun akıbeti ile ilgili faaliyetinin ne durumda olduğu ile ilgili tarafımıza bilgi verilmesi.

BELEDİYEYE İŞE ALINAN VE İŞTEN ÇIKARTILAN PERSONEL SAYISI NEDİR?
8 Nisan 2019 – 31 Temmuz 2020 tarihleri arasında;
Silivri Belediyesi ve bağlı iştirakleri bünyesinde istihdam edilen tüm kadrolardaki personel sayısı nedir?
Yukarıda adı anılan tarihler arasında Silivri Belediyesi ve bağlı iştirakler bünyesine alınan personel sayısı kaçtır?
Yukarıda adı anılan tarihler arasında Silivri Belediyesi ve bağlı iştiraklerinden çıkartılan personel sayısı kaçtır? İlgili işten çıkartılan personellerin işten çıkarılma gerekçeleri nelerdir?
Yukarıda adı anılan tarihler arasında Silivri Belediyesi ve iştirakleri bünyesinden kendi isteği ile (emeklilik, istifa, nakil v.b) ayrılan personel sayısı kaçtır?”

CHP’DEN ÇÖP KONTEYNERLERİ İÇİN CEP HAZIRLANSIN
Mahallelerimizde yol güzergahları üzerinde bulunan çöp konteynerlerinin yol darlığına sebep olması ile ilgili ciddi oranda şikâyet almaktayız. İlgili sorunun giderilmesi adına açıkta bulunan çöp konteynerlerinin cep hazırlanarak hazırlanan bu ceplere alınmasını talep etmekteyiz.

“SİLİVRİ ZİRAAT ODASI TOPRAK TAHLİL VE ANALİZ LABORATUVARI YENİDEN FAALİYETE GEÇİRİLSİN”
Ülke kamuoyunda bilindiği üzere Silivri Belediyesi Tarımsal Araştırma ve Üretim Merkezi 2011 yılında kurulup ilçede yaşayan çiftçilerimizin ürettiği bitki çeşitliliğini arttırmak ve çiftçilerimize yol gösterici olmak adına her zaman gurur kaynağımız olmuştur. Ayrıca Silivri Belediyesi Tarım Lisesi ülkemizin Atatürkçü ve aydınlık geleceğine ışık tutmaya devam etmektedir. Bu bilgiler doğrultusunda Belediyemizin geçmiş dönem vizyonunu ileriye taşımak adına uygulamaya koyduğu Yerel Arpa Tohumu projesinin üretimini ve ücretsiz dağıtımını gönülden desteklemekteyiz. Ortaya konulan bu iradenin devamında Ali Paşa Mahallesi 6642 parsel üzerinde hazırda bulunan ve çiftçimize daha fazla verim elde etmesini sağlamak amacıyla kurulan Silivri Ziraat Odası Toprak Tahlil ve Analiz Laboratuvarı’nı, Ziraat Odamızla istişare ederek tekrar açılmasını, eksikliklerinin giderilmesini, yukarıda belirttiğimiz şehrimizin tarım vizyonuna fayda sağlayacağını umuyoruz. Gerekli hassasiyetin gösterilerek çiftçimize faydası olacağını düşündüğümüz bu talebin gerçekleştirilmesi için önergemizi Başkanlık Makamı’na havale edilmesini saygılarımızla arz ederiz.

SİLİVRİSPORA GELİR SAĞLANMASI KONUSU
Silivrisporun gelir getirici faaliyetlerinin devamını sağlamak ve desteklemek adına denetlemesi Silivri Belediyesi’nce sağlanacak bir model ile işletme haklarının Silivrispor tarafından devam ettirilmesi hususunun görüşülmesinin meclis gündemine alınmasını saygılarımız ile arz ederiz.

Bu Haberi Paylaş:
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ