Pide satışı iftara kadar devam edecek!

İçişleri Bakanlığı’ndan 81 il valiliğine gönderilen Ramazan tedbirleri genelgesinde iftara 2 saat kala pide üretiminin durdurulacağı ifadesinin pide satışını kapsamadığı öğrenildi

Pide satışı iftara kadar devam edecek!
  • Güncel / Manşet
  • 23 Nisan 2020 00:15 | Son Güncellenme: 23 Nisan 2020 00:22
Reklam
Bu Haberi Paylaş:

İçişleri Bakanlığı’nın son olarak yayınladığı Ramazan ayı genelgesinde pide satışıyla ilgili kıstlama kafa karışıklığına neden olmuştu. Pide satışıyla ilgili karışıklığa netlik kazandıran İçişleri Bakanlığı, pide satışının iftar saatine kadar süreceğini açıkladı.

Yeni tip Covid-19 salgını nedeniyle bu yıl Ramazan ayında vatandaşların toplu katılım gösterdiği iftar, sahur gibi kalabalık grupları bir araya getiren her türlü etkinliğe ve iftar çadırlarına müsaade edilmeyecek. Müsaade edilmeyecek kalabalıklardan birisi de sıcak pide kuyruğu oldu. Merkez kaynaklardan elde edilen bilgilere göre ramazan pidelerinin üretimi ve satışı konusunda ince bir detay bulunuyor.

“Pide satışı iftara kadar sürecek”
Genelgeye göre, “Ramazan süresince iftar saati ve hemen öncesinde oluşabilecek pide kuyruklarının oluşturacağı yoğunluk Covid-19 salgın riskini artıracağından fırınlardaki pide ve ekmek üretimi ile özel siparişler iftardan 2 saat önce sonlandırılacak” ifadesi yer alıyor. Ancak bu ifade pide satışını kapsamıyor. Buradan çıkarılan net sonucun 2 saat öncesinden üretimin durdurulacağı ancak satışın herhangi bir yasak ya da önlem olmadıkça iftar saatine kadar süreceği anlaşılıyor.

Bu Haberi Paylaş:
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ