Kırklareli’de karantina süresi dolan 250 kişi evlerine gönderiliyor

Kırklareli’de, yurt dışından geldikten sonra Corona Virüsü tedbirleri kapsamında yurtlara yerleştirilen 523 kişiden 14 günlük karantina süresi dolan 250’si, bugün evlerine gönderilmeye başlandı. Bu kişiler, 14 gün boyunca evlerinde kendilerini izole edecek.

Kırklareli’de karantina süresi dolan 250 kişi evlerine gönderiliyor
Reklam
Bu Haberi Paylaş:

Corona Virüsü salgını nedeniyle çoğunluğu Kanada, Portekiz ve Cezayir olmak üzere yurt dışından geldikten sonra Kırklareli Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı Hundi Hatun Kız Öğrenci Yurdu’na yerleştirilen 523 vatandaştan 14 günlük karantinası dolan 250 kişinin bugün tahliyesine başlandı. Tahliye edilenler, 21 kişilik özel otobüslerle memleketlerine gönderildi. Karantinanın ilk yolcuları İzmir, Aydın ve Çanakkale’ye giderken, bu kişilerin evlerinde tedbir amaçlı 14 gün daha kendilerini izole edecekleri öğrenildi.

Kırklarelide karantina süresi dolan 250 kişi evlerine gönderiliyor

Reklam

Cezayir’den geldikten sonra 14 gün karantinada kalan Ali Meşe, “Ben 14 gün önce Cezayir’den geldim. Burada salgın nedeniyle 14 gün karantinada bekledik. Şimdi İzmir’e gidiyorum evimde kendimi 14 gün izole edeceğim. Devlet yetkilileri ve sağlık çalışanlarına çok teşekkür ederim, bize burada çok iyi baktılar” dedi.

Portekiz’den gelen Yetkin Karasungur da, “Burada bize çok iyi baktılar. Sağlık çalışanları ve kolluk kuvvetleri bizimle çok ilgilendi. Bu salgının en kısa sürede bitmesini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Kırklareli Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü’nde kalan ve 14 günlük karantinası dolanların evlerin gönderileceği, testleri pozitif çıkan vatandaşların ise tedavilerin devam edeceği öğrenildi.

 

Bu Haberi Paylaş:
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ