İmamoğlu “Ağustos 15’i iple çekiyoruz”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dünyanın tek bir alanda kurulu çöp gazından enerji üretecek en büyük tesisi olacak “Seymen Enerji Üretim Tesisi”ni, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz ile birlikte ziyaret etti. İstanbul Enerji A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Aslan Değirmenci’den tesisin ilk etabının 15 Ağustos’ta devreye gireceği bilgisini alan İmamoğlu, “Bizim için elzem bir iş. Elimizdeki, avucumuzdaki neyse, burada fedakarlık yapıp, bu süreci taşımak istiyoruz. Silivri Belediye Başkanımız da bu sürecin farkında. Hep beraber bu işi ayağa kaldıracağız. Ağustos 15’i iple çekiyoruz” dedi.

İmamoğlu “Ağustos 15’i iple çekiyoruz”
Reklam
Bu Haberi Paylaş:

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dünyanın tek bir alanda kurulu çöp gazından enerji üretecek en büyük tesisi olacak “Seymen Enerji Üretim Tesisi”ni, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz ile birlikte ziyaret etti.

İstanbul Enerji A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Aslan Değirmenci’den tesisin ilk etabının 15 Ağustos’ta devreye gireceği bilgisini alan İmamoğlu, “Bizim için elzem bir iş. Elimizdeki, avucumuzdaki neyse, burada fedakarlık yapıp, bu süreci taşımak istiyoruz. Silivri Belediye Başkanımız da bu sürecin farkında. Hep beraber bu işi ayağa kaldıracağız. Ağustos 15’i iple çekiyoruz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Silivri’de yapımı devam eden “Seymen Çöp Gazından Enerji Üretim Tesisi”nde incelemelerde bulundu. İmamoğlu’na inceleme gezisinde Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, İBB Başkan danışmaları Ertan Yıldız Yiğit Duman ile İSTAÇ Genel Müdürü Mustafa Canlı eşlik etti.

Tesisi hep beraber önemsediklerini belirten İmamoğlu da “Gerçekten önemsiyoruz hem enerji ihtiyacı daha da ötesi çevreye verdiğimiz değerden. Çok önemli bir mesele. Her ekibimiz; belediyemiz, İSTAÇ tarafı, Enerji tarafı… Her yönüyle bizim için elzem bir iş. Elimizdeki, avucumuzdaki neyse, burada fedakarlık yapıp, bu süreci taşımak istiyoruz. İnşallah her yönüyle de arkadaşlarımız bu işte kararlı. Silivri Belediye Başkanımız da bu sürecin farkında. Hep beraber bu işi ayağa kaldıracağız. Ağustos 15’i iple çekiyoruz” şeklinde konuştu. İmamoğlu ve beraberindeki heyet, sunumun ardından tesiste incelemelerde bulundu.

ÖNCE KÖY KAHVESİ SONRA SANAYİ SİTESİ ZİYARETİ
“Seymen Çöp Gazından Enerji Üretim Tesisi”ndeki incelemelerin ardından ilçedeki Büyükkılıç Köyü’ne geçen İmamoğlu ve Yılmaz, vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşlar, köy kahvesinde gerçekleşen buluşmada, her iki başkana da sorunlarını anlattı. İmamoğlu’nun köy kahvesinden sonraki durağı ise Silivri Sancak Sanayi Sitesi oldu. Site yöneticileri ile öğle yemeğinde buluşan İmamoğlu, çevredeki esnafla sohbet etti. İmamoğlu, bu ziyaretle birlikte Silivri’deki programını tamamladı.

Bu Haberi Paylaş:
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ