Drone’lar ufuk çizgisinin ötesinde teslimat yapacak

ABD merkezli global kargo şirketi UPS, bir drone hava yolu işletmek üzere lisans almaya hak kazandı.

Drone’lar ufuk çizgisinin ötesinde teslimat yapacak
  • Teknoloji
  • 25 Kasım 2019 23:58 | Güncellenme: 26 Kasım 2019 13:55
  • A+
    A-
Reklam
Bu Haberi Paylaş:

Son yıllarda hayatımıza giren drone’lar, birçok alanda hizmet vermeye başladı. Kargo şirketleri ise drone’ları kullanarak hızlı ve güvenli bir şekilde teslimat yapmak için çalışmalar yapıyor.

ABD merkezli global kargo şirketi UPS, bir drone hava yolu işletmek üzere lisans almaya hak kazandı. Şirket, drone’lu teslimat hizmetlerini bir an önce genişletip ülkedeki hastane yerleşkelerine hizmet götürmeye başlamanın yanı sıra sağlık sektörünün dışında kalan müşterilere de çözümler sunacak.

Aynı zamanda şirket, yakında pek çok sektörden müşteriler için çeşitli nesneleri taşımayı ve operatörün gözle gördüğü ufuk çizgisinin de ötesinde drone uçurmayı planlıyor.

Reklam

drone

UPS CEO’su David Abney: ”Müşterilerimize eşsiz yollar sunmak için çalışıyoruz. Gelecekte drone’ları kullanacağımız alanları sizlerle paylaşacağız.” ifadelerini kullandı.

Şirketin üzerinde çalıştığı alanlar arasında, teslimat hizmetlerinin ülke çapında yeni hastanelere ve tıbbi yerleşkelere  yayılması,  merkezi operasyon ve kumanda merkezlerinin kurulması, operatörün gözle görülür görüş çizgisinin ötesinde gerçekleşen düzenli ve sık drone uçuşları yer alıyor.

Bu Haberi Paylaş:
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ