CHP’de üye listeleri askıya çıkıyor.

CHP’de start alan Olağan Kurultay sürecinde bu hafta ikinci aşamaya geçiliyor.

CHP’de üye listeleri askıya çıkıyor.
Reklam
Bu Haberi Paylaş:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında 30 Eylül’de yapılan MYK toplantısında kongre takviminin başlatılması kararı alınmıştı.

MYK’da alınan karar doğrultusunda üyelik adreslerinin, adrese dayalı nüfus kayıtları esas alınarak oluşan seçmen kütük bilgilerine göre güncellenmesi işlemleri tamamlanarak hazırlanan üye listeleri geçtiğimiz hafta il ve ilçelere gönderilmeye başlandı.

60 İLİN LİSTESİ YOLANDI
Düzgün Haber’in edindiği bilgiye göre, muhtarlık esasına göre tanzim edilmiş ‘Üye Çizelgeleri’ geçtiğimiz hafta Salı gününden itibaren Genel Sekreterlik tarafından CHP İl ve İlçe Başkanlıklarına gönderilmeye başlandı. Bugüne kadar aralarında büyükşehirlerim de bulunduğu en az 60 ilin üye bilgileri il ve ilçe teşkilatlarına yollandı.

REKLAM ALANI

ASKIYA ÇIKMA İŞLEMİ BAŞLIYOR
21 Ekim Pazartesi gününden itibaren de ‘Üye Çizelgeleri’ ilçe başkanlıklarında askıya çıkarılıcak ve itiraz süresi resmen başlayacak. Üyeleri yarından itibaren askıya çıkacak listeleri kontrol etmeleri gerekiyor.

İTİRAZLAR KARARA BAĞLANACAK
Üye çizelgeleri bir hafta askıda alacak ve 27 Ekim tarihinde üye çizelgelerine son kez itiraz edilebilecek. 29 Ekim tarihlerinde ise İlçe Yönetim Kurulları üye çizelgelerine yapılan itirazları karara bağlayacak.

İLÇELER O TARİHTE BİTECEK
MYK’nın belirlediği takvime göre, 8 Kasım 2019 tarihinde İlçe Kongresi Delege Seçimleri başlayacak. İlçe Kongreleri Delege seçimleri 1 Aralık tarihinde son bulacak. İtiraz sürecinin tamamlanmasının ardından 14 Aralık 2019 tarihinde ise ilçe başkanı ve yönetimi kongreleri başlayacak. 13 günlük maratonun ardından 27 Ocak 2020 tarihinde ilçe kongreleri tamamlanacak.

1 AYDA BİTECEK
Bir haftalık aranın ardından, 3 Şubat 2020 Pazartesi günü ise İl Kongreleri resmen başlayacak. Yaklaşık 1 aylık maratonun ardından il kongreleri 2 Mart 2020 Pazartesi tamamlanacak ve itiraz süreci başlayacak.

PM KURULTAY TARİHİNİ İLAN EDECEK
İl kongrelerinin de tamamlanmasının ardından Mart ayı içinde Parti Meclisi (PM) toplanarak 37’inci Olağan Kurultayın yapılacağı yeri ve tarihi ilan edecek. Bir aksilik yaşanmazsa Olağan Kurultayın 2020’nin Nisan ayının ikinci haftasında yapılması bekleniyor.

Bu Haberi Paylaş:
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ