CHP Beylikdüzü Belediye Başkanı adayı Mehmet Murat Çalık kimdir? Mehmet Murat Çalık kaç yaşında, nereli?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 3’ü büyükşehir 9 il dahil 126 seçim çevresinde belediye başkan adaylarını açıkladı. CHP Beylikdüzü Belediye Başkanı adayı Mehmet Murat Çalık oldu. Yurttaşlar, Mehmet Murat Çalık’ın kim olduğunu araştırmaya başladı. Peki, CHP Beylikdüzü Belediye Başkanı adayı Mehmet Murat Çalık kimdir? Mehmet Murat Çalık kaç yaşında, nereli?

CHP Beylikdüzü Belediye Başkanı adayı Mehmet Murat Çalık kimdir? Mehmet Murat Çalık kaç yaşında, nereli?
Reklam
Bu Haberi Paylaş:

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in başkanlığında önce Merkez Yönetim Kurulu (MYK), ardından da Parti Meclisi (PM) toplandı. Bazı il ve ilçerde belediye başkan adayları belli oldu. CHP Beylikdüzü Belediye Başkanı adayı Mehmet Murat Çalık oldu. Peki, CHP Beylikdüzü Belediye Başkanı adayı Mehmet Murat Çalık kimdir? Mehmet Murat Çalık kaç yaşında, nereli?

MEHMET MURAT ÇALIK KİMDİR?

Mehmet Murat Çalık, 1972 yılında Trabzon Maçka’da doğdu. Rizeli bir anne ve Trabzonlu bir babanın üç çocuğundan biri olan Çalık, ilk ve ortaokul eğitimini Maçka’da, lise eğitimini ise Trabzon Lisesi’nde tamamladı. 1997 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünden mezun oldu. 1998 yılında şehir planlama sektöründe faaliyet gösteren bir şirketin kurucu ortağı olan Çalık, 2008-2014 yılları arası Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi’nde çeşitli görevlerde yöneticilik ve başkan yardımcılığı yaptı. 2014-2018 tarihlerinde Beylikdüzü Belediyesi’nde Teknik Koordinatörlük ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde yer aldı. Trabzonspor, Beylikdüzü Voleybol İhtisas Kulübü, Batı İstanbul Vakfı gibi sivil toplum kuruluşlarına üye olan Çalık, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bu Haberi Paylaş:
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ