Büyükçekmece Belediyesi, Kırklareli’nde 3 Atatürk Anıtı açtı

Büyükçekmece Belediyesi, Kırklareli’nin Demirköy ve Pınarhisar ilçelerine 3 Atatürk Anıtı kazandırdı. Açılış törenine bölge halkının yoğun ilgisi oldu.

Büyükçekmece Belediyesi, Kırklareli’nde 3 Atatürk Anıtı açtı
  • Güncel / Manşet
  • 10 Kasım 2023 15:09 | Güncellenme: 10 Kasım 2023 15:21
  • A+
    A-
Reklam
Bu Haberi Paylaş:

Büyükçekmece Belediyesi’nce 10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası kapsamında Kırklareli Demirköy ve Pınarhisar ilçelerine kazandırılan 3 Atatürk Anıtı törenle açıldı.

Büyükçekmece Belediyesi’nin Kırklareli’nin Demirköy ilçesi İğneada Beldesi, Pınarhisar ilçesi Osmancıklı ve İslambeyli belde meydanları için yaptırdığı Atatürk Anıt’larının açılış törenine bölge halkının ilgisi yoğun oldu.

Büyükçekmece

Reklam

“MİLLİ BİR GÖREVDİR”

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, şunları söyledi:

“İğneada’yı ziyaretimizde Tahir Işık Başkanım ile Cumhuriyet Meydanı’nda gezerken Atatürk heykeli ile kaidenin birbirine uyumlu olmadığını ve Atatürk’e çok benzemediğini gördük. Kendisi de ifade etti. Ondan sonra da anıtın değiştirilmesi konusunda karar verdik. Büyükçekmece Belediyesi olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün güzel bir heykelini bu meydana diktik. Ata’mızın Anma Günü. 85’inci ölüm yıl dönümünü anacağız. Bizim için şereftir dedik. Birlikte açılışını yaptık. Ata’mız bizim için o kadar büyük hizmetler yaptı ki bizim de eğer Ata’mızın fikirlerini yaşatma, onun ışığında yürüme görevimizse aynı zamanda onun da yüzünün yeni genç nesiller tarafından unutulmaması için heykellerini dikme gibi bir milli görevimiz var. Onu yerine getirdik. Son derece mutluyum. Çok teşekkür ediyorum Tahir Başkanıma. O bu fırsatı vermeseydi olmayacaktı.”

“ATATÜRK’Ü RAHMETLE, SAYGIYLA ANIYORUZ”

Kırklareli’nin 3 belde meydanına kazandırılan Atatürk Anıtı için bölge halkı, duygularını şu sözlerle dile getirdi:

-Ayşe Birsen Terzioğlu: “Eşimin memleketi İğneada. Burada olmaktan şu anda çok mutluyum. Çok güzel bir 30 Ağustos geçirdik. Kabotaj Bayramı kutladık. Cumhuriyetin 100’üncü yılını kutladık. Bugün de burada Sayın Belediye Başkanı Hasan Akgün’ün hediye etmiş olduğu büstün açılışında bulunuyoruz. Her zaman Atatürk’ün arkasındayız. 10 Kasım’ı da Atatürk’ü rahmetle, saygıyla anıyoruz.”

-Nuran Tolukan: “Bugünümüzü Atatürk’e borçluyuz. Her şeyimizi, kadınların özgürlüğünü. Bu vatanı o armağan etti. Bizi kurtaran oydu. Bu yüzden Atatürk’ün açılan büstü yenilendi. Çok güzel. Gurur duyuyoruz Atatürk’ümüz ile. Ne mutlu Türküm diyene.”

Bu Haberi Paylaş:
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ