Akören Sağlık Ocağı’nın temeli atıldı.

Silivri Belediyesi tarafından Akören Mahallesi’nde yapımına başlanan sağlık ocağı ve lojman binası için temel atma töreni düzenlendi.

Akören Sağlık Ocağı’nın temeli atıldı.
Reklam
Bu Haberi Paylaş:

Silivri Kaymakamı Ali Partal, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz ve protokol üyeleri hep birlikte butona basarak ilk harcı döktü.

Silivri Akören Mahallesi yeni sağlık ocağı ve lojman binasına kavuşuyor. Eski binanın yıkım işleminin tamamlanmasının ardından başlayan çalışmalar kapsamında Silivri Belediyesi tarafından yeni hizmet binası projelendirildi.
Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın ruhsatını onayladığı projede, Akören Mahallesi 2496 parseldeki belediyeye ait arazi üzerine yeni sağlık ocağı ve lojman binası inşa edilmeye başlandı. Bugün gerçekleştirilen temel atma töreninde Kaymakam Ali Partal, Belediye Başkanı Volkan Yılmaz ve protokol üyeleri hep birlikte butona basarak sağlık ocağının ilk harcını döktü.
Hayırsever Ayşenur Yıldız Usta ve Vasfiye Leyla Yıldız’ın merhum Ali Kemal Yıldız anısına yaptırdığı sağlık ocağı Mayıs ayında hizmet verecek.

MODERN SAĞLIK EVİ
Yaklaşık 50 senelik eski binanın yıkılmasının ardından yeni sağlık ocağı ve lojmanın temeli atıldı. 210 metrekare alana inşa edilen sağlık evi tek katlı olacak ve içerisinde 90 metrekare lojman yer alacak.
Sağlık ocağında bir doktor ve bir ebe görev yapacak. İnşaatına başlanan sağlık ocağının Mayıs ayı içerisinde bitirilmesi hedefleniyor.
Projesi ve inşası Silivri Belediyesi tarafından gerçekleştirilen sağlık ocağı, tamamlanmasının ardından İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edilecek. Akören Mahallesi sınırlarında yapılan sağlık evi aynı zamanda Bekirli Mahallesi’ne de hizmet veren modern bir hizmet binası olacak.

Reklam

Bu Haberi Paylaş:
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ